12.15.2015

Hah ! Yağmurlu havayı sevmiyormuş :)


Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba efendim :) 


Yağmurlu havayı sevmiyorlarmış kimileri. Tamam yağmur; soğuk, çamur, su birikintisi, kıyafetlerin ıslanması, ayakkabıların su alması bunlar olumsuz. Katılıyorum size.


Ama sen hiç yağmuru sevmeye çalıştın mı demezler mi adama ?Tamam sevemiyorsun diyelim, denedin olmadı başaramadın diyelim. Peki ! hiç kimseye yağmuru sevdirme şansını verdin mi ? Vermedin değil mi. Çok büyük kayıp.

Yağmurlu havada arabayı sahile çekeceksin, kaloriferi biraz açıp slow dinlendirici bir müzik eşliğinde...

Ama !

Müziğin sesini fazla açmamanız gerekiyor, ön cama, tavana çarpan yağmur damlalarının sesini duymanız gerekiyor. Bir nevi terapi... Dinlenin yağmurun tadını çıkartın. Sevin yağmuru.

İstanbul da yakın olanlar için Küçükçekmece gölünü tavsiye edebilirim. Gümrük tarafını. Adamlar wifi sistemini bile kurmuşlar belediyeden ücretsiz.

Birde yanınızda sıcak içeceğiniz, bu içecek sıcak çikolata olur, chai tea latte olur, yada ne seviyorsanız işte...

Diyelim ki arabanız yok... Arabası olanda mı yok ? Olan birisine bu durumdan bahsedin. Onlarda gitmek isteyecektir.Odamı olmadı ? Sorun yok.

Hiç sevdiğinizle el ele tutuşup su birikintisine atladınız mı ? Yapmadınız dimi ? Neden ? Üstünüz batar !!!
Bırakmanız lazım bu düşünceleri. Bırakın batsın üstünüz her yeriniz çamur olsun. Ama yaşayın, samimi olun, içinizden geldiği gibi davranın. Kirlenmek çocuklara özel değil...

Hiç mi yağmurlu bir havada sizi elinde şemsiyeyle bekleyen olmadı ? Bu iş çıkışı olur, bir yere gitmek için kapınızın önünde bekleyen olur.

Yağmurda elinde şemsiyeyle bekleyen adama hızlı adamlarla yaklaşıp sarılmadınızmı hiç ? Kokusunu içinize çekmediniz mi hiç ?

Hiç mi siz ıslanmayın diye gidip şemsiye alıp gelen, şemsiyeyle sizi yağan yağmurdan korumak isteyen olmadı ? Olmadı mı ? Çok şey eksik hayatınızda...

Eee sen ne yaşadın ki, ne gördün ki, yağmuru seveceksin ?
Yapmayın efendim... Sevin yağmuru. İterseniz ayy gene mi yağmur derseniz,
kaçarsanız sevemezsiniz... Sevemeyeceksinizde....

Sevmeyi geçtim bırakın bari sevdirmelerine izin verin. Bırakın biri size yağmuru sevdirsin...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdan "Anonim" seçeneğini seçerek isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz :)