5.13.2011

Müzik İndirelim :)
Lime wire yanı değerli müzik limonumuz maalesef kapandı. kapandıktan sonra çoğu kişi ares, emule gibi yazılımlara yönlendiler. ama daha basit bir yöntem var. indirmek istediğiniz müziği ares e yada emule ye yazdığınızda bulmama ihtimali var fakat bunu google a yazdığınızda bulmama ihtimali daha düşük. ayrıca ares & emule programlarını kullanan kişilerden de "Ares Bağlanmıyor", "Ares İndirmiyor", Ares Bulmuyor" gibi şikayetlerde çok duyduk.  bu yöntem ile internet sitelerindeki tüm video & müzikleri indirebileceksiniz. hemde son sürat :) kuracağımız program "İnternet Download Manager". bu program kurulduktan sonra internet tarayıcımızla (internet explorer, mozilla, opera, v.b.) bütünleşiyor & her dinlediğimiz müziğin yada izlediğimiz videonun üzerinde "Bu video dosyasını İndir" veya "Bu Müzik Dosyasını İndir" gibi bir seçenek sunuyor. bu sayede istediğimiz dosyayı sorunsuzca indirebiliyoruz.

Amma kafa ütüledim be... gelelim asıl olayımıza.

öncelikle "hangi programı indireceğiz kardeşim ?" sorusuna cevap verelim.
yukarıdada söylediğim gibi programımızın adı "İnternet Download Manager" programı aşşağıdaki verdiğim linklerden indirebilirsiniz. iki seçenek sundum. seçenek 1 den indiremezseniz seçenek 2 den indirebilirsiniz.


Seçenek 1 Rapidshare Donwload ( rapidshare üzerinden indirme linkidir)
Seçenek 2 Rapidshare Üzerinden indiremezseniz FTP üzerinden indire bilirsiniz.

İDM Güncellenmiştir. Güncel Versiyonu Buradan İndirebilirsiniz...


indirdince bilgisayarımıza "IDManager_5.18_Build_7.rar" diye bir dosya çıkacak. bu dosya winrar ile sıkıştırılmış dosyadır. dosyayı açamazsanız BURADAN winrar indirip kurmalısınız. dosyayı açınca karşımıza ilk önce "idman518f.exe" dosyası çıkacak. ilk önce bu programı kuruyoruz. kurulum bitince de "Patct by UnREal RCE" klasöündeki "Patch 5.xx (2008-12-06)" dosyasını çalıştırıp "Patch" tuşuna tıklıyoruz. kurum esnasında bilgisayarımızın yeniden başlatılması istenirse yeniden başlatalım. sonra kurulumlar komple bitince  video yada müzik indirmek istediğimiz adrese girelim. örnek olarak facebook üzerinden bir video & google üzerinden arama yaparak "Keri Hilson - The Way You Love Me feat. Rick Ross" parçasını indireceğim.


facebook adresimize giriyoruz & indirmek istediğimiz video dosyasının play tuşuna basıyoruz.
ve videomuzun üzerinde "Bu Video Dosyasını İndir" butonu çıkıyor. bu butona tıklayarak indirebiliyoruz. 
örnek görüntü ;


şimdi de müzik indirelim indireceğim müzik "Keri Hilson - The Way You Love Me feat. Rick Ross"
google' a "Keri Hilson - The Way You Love Me feat. Rick Ross dinle" yada "Keri Hilson - The Way You Love Me feat. Rick Ross mp3" yazarak aratıyorum. (aradığım müziğin sonuna dinle yada mp3 gibi kelimeler yazıyorum. siz mp3 olarak aratın sonuç alamazsanız dinle yazarak tekrar deneyin.) ve google amca beni "http://usershare.net/rbtbucpsq2dz" adresine yönlendiriyor. girdiğim adresten program olmadanda indire bilirim. bu sitede bile artı olarak program ile indirirsem normalden kat kat hızlı indireceğim. site üzerinden indirmeden müziği dinliyorum. çoğu sitelerde bu şekilde olacaktır. play tuşuna basınca "Bu Müzik Dosyasını İndir" butonu çıkıyor. tıklıyorum ve son sürat indiriyorum. ne lime wire, ne ares nede emuleye ihtiyacım var. müzikler benimdir :)
  örnek görüntü :

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Aşağıdan "Anonim" seçeneğini seçerek isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz :)